Bundan 19 yıl önce, 2002 yılında ID’yi kurdum. O günden bugüne Türkiye’de menajerlik mesleğinin dünya standartlarında uygulanması için çalıştım. Zaman içerisinde Türk dizi ve film dünyası büyüyüp serpilirken ve dünyaya açılırken sektörü tüm paydaşlarıyla birlikte şekillendirdiğimiz bir süreç yaşadık.
Uzun yıllardır aynı ekiple çalışmanın getirdiği konfor ve güvenle, artık ID’yi ekip arkadaşlarıma devrederek geçtiğimiz yıl Alice müzikali ile başladığım yaratıcı yapımcılık yolculuğuna devam ediyorum. ID’yi kurduğumda 33 yaşındaydım. Bugün benimle birlikte çalışan arkadaşlarım da 30’lu yaşlarında. Onların birlikte oluşturduğumuz menajerlik standartlarını daha da ileriye taşıyacaklarına eminim.
Ayşe Barım

Biz Kimiz

Banu Güngör
1994-2007 yılları arasında Egebank-Demirbank ve HSBC bankalarında Kurumsal ve Bireysel Bankacılık alanında çalıştı. 2007-2014 yılları arasında özel sektörde (reklamcılık ve telekomünikasyon alanında) pazarlama-finans ve ofis yönetimi tecrübesi edindi. .
Banu, ID’nin ve bağlı oyuncuların muhasebe, finans ve idari işlerini yürütmektedir.
Banu, 7 yıldır ID'nin bir parçası.
Beril Varol
2019 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı anda kurumsal bir şirkette çalışmaya devam etti. 3 yıl celebrity asistanlığı yaptıktan sonra 2021 yılında ID'ye katılan Beril, reklam departmanında görev yapıyor.
Buket Kaya
Marmara Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri ile Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümlerinden mezun oldu. 2018-2021 yılları arasında Onedio'daki celebrity hattından sorumlu olan Buket, Türkiye'nin en büyük mobil canlı bilgi yarışmalarından biri olan Oyna Kazan ve global bir app olan Trivia Stars uygulamalarının sosyal medya ve marka entegrasyon süreçlerinde yöneticilik yaptı.
2021 yılında ID İletişim'e katılan Buket, ID’ye bağlı sanatçı, dizi ve filmlerin sosyal medya danışmanlığını ve dijital proje üretim süreçlerini yürütüyor.
Damla Şenbark
TÜRVAK Sinema ve Televizyon Okulu'ndan mezun olan Damla, pek çok dizinin yapım yönetimi ve sanat ekiplerinde çalıştı. 2009 yılında ID'ye katılan Damla; sanatçıların, dizilerin ve filmlerin basın danışmanlığını yürüttü.
Kızı Alya'yı doğurmak için bir süre çalışma hayatına ara veren Damla, doğumunun ardından ID'ye geri döndü. Damla şu anda ID'nin PR departmanını yönetiyor ve oyuncularının menajerliğini yapıyor.
Damla, 12 yıldır ID'nin bir parçası.
Elif Kavasoğlu
1996-2000 yılları arasında açıköğretim fakültesi halkla ilişkiler bölümünden mezun oldu. 2005-2016 yılları arasında Zarakol Halkla İlişkiler ajansında Necla Zarakol ‘un asistanlığı görevini üstlendi. 2016 yılından itibaren ID İletişim’de ofis koordinasyonunu yürütüyor.
Elif, 5 yıldır ID'nin bir parçası.
Gözde Yılmaz Saylak
Kültür Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'nde öğrenim görürken aynı zamanda Hürriyet Gazetesi’nde çalışma hayatına başladı. Hürriyet Gazetesi'nde 5 yıl muhabir olarak görev alan Gözde, ID’ye 2007 yılında katıldı.
ID'de oyuncuların basın danışmanlığının yanı sıra dizi ve film projelerinin iletişim danışmanlığını yürüterek başlayan Gözde, uzun süredir ID'deki yolculuğuna oyuncularının menajerliğini üstlenerek devam etmektedir.
Gözde, 14 yıldır ID'nin bir parçası.
Gülbahar Karakuş
2008 yılında Uludağ Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olan Gülbahar, ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Gazetecilik üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Bu esnada Sabah, T24, Hürriyet gibi yayın organlarında muhabir ve editör olarak görev yaptı. Gülbahar, ID’ye bağlı oyuncuların, dizilerin ve filmlerin basın danışmanlığını yürütüyor. .
Gülbahar, 8 yıldır ID'nin bir parçası.
Gülsün Işıklı
Gülsün, 2005 yılında Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü ardından da aynı üniversite ve bölümün Yüksek Lisans programını bitirdi. 2003–2005 yılları arasında İzmir Yeni Asır Gazetesi’nde stajyer muhabirlik yaptı. Gülsün, 2007 yılından beri ID'ye bağlı oyuncuların reklam ve marka işbirliklerinin koordinatörü olarak çalışıyor.
Gülsün, 14 yıldır ID'nin bir parçası.
Iraz S. Gubbuk
İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimini aldı. Ardından Graduate Center-City College of New York’da Psikoloji üzerine yüksek lisansını tamamladı. Iraz, ID’ye bağlı sanatçıların sözleşmeleri ve hukuki süreçleriyle ilgili danışmanlığını yürütüyor.
Iraz, 9 yıldır ID ailesinin bir parçası.
İpek Güven
2015 yılında Paris’te Istituto Marangoni marka yönetimi bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde Alexander Wang, John Galliano ve Rick Owens gibi markalarda staj yapan İpek, reklam ajansında stratejist olarak görev aldı. İpek ID’ye bağlı oyuncuların marka yönetim süreçlerinin yanı sıra Ayşe Barım’ın yapım projelerindeki asistanlığını yürütüyor.
Özlem Bingöl
Kocaeli Üniversitesi İktisat Fakültesi’inden mezun oldu. 2010-2013 Yılları arasında Lestat Gıda İşletmeleri Turizm San. ve Tic.Ltd.Şti. şirketinde Mali İşler, Finans, Muhasebe, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Departmanlarında stajyer olarak görev aldı. 2013-2019 Yılları arasında Ingbank ( Bireysel Bankacılık ) ve Citibank ( Nakit Operasyon ve Ödemeler) alanlarında görev aldı. 2020’nin ilk yarısından bu yana ID’nin ve bağlı bulunan oyuncuların finans, muhasebe, idari ve ofis işleyişinin bir parçası olarak işlerini yürütüyor.
Pınar Cura
Anadolu Üniversitesi’nde Maliye Bölümü’nü bitirdikten sonra kurumsal bir şirkette iş hayatına girdi. Üniversite yıllarında severek çalıştığı festivallerin ardından 2011 yılında basın danışmanlığı hayatına başladı. Pınar, ID’ye bağlı oyuncuların oyuncuların, dizilerin ve filmlerin basın danışmanlığını yürütüyor.
Pınar, 4 yıldır ID’nin bir parçası.
Rena Hazan
Boston University’de 2 sene okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne transfer olan Rena, 2019 yılında Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Andaç Haznedaroğlu’nun projesi için cast direktör asistanlığını yaptı. Eş zamanlı olarak Gökçe Doruk Erten ile 2 sinema projesinde cast asistanlığı yaptıktan sonra, Mine Güler ile 2 yıl birlikte birçok dizi projesinin cast çalışmalarında yer aldı. Rena şimdi ise hem ID’de menajer asistanlığı yapmakta hem de ID Studio bünyesindeki genç yetenekleri temsil etmekte.
Simge Birben
2010 yılında Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun oldu. Ardından Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başladı.
Simge, ID’ye bağlı oyuncuların basın danışmanlığını yürütüyor.
Simge, 8 yıldır ID ailesinin bir parçası.