Bundan 20 yıl önce, 2002 yılında ID’yi kurdum. O günden bugüne Türkiye’de menajerlik mesleğinin dünya standartlarında uygulanması için çalıştım. Zaman içerisinde Türk dizi ve film dünyası büyüyüp serpilirken ve dünyaya açılırken sektörü tüm paydaşlarıyla birlikte şekillendirdiğimiz bir süreç yaşadık.

Uzun yıllardır aynı ekiple çalışmanın getirdiği konfor ve güvenle, artık ID’yi ekip arkadaşlarıma devrederek geçtiğimiz yıl Alice müzikali ile başladığım yaratıcı yapımcılık yolculuğuna devam ediyorum. ID’yi kurduğumda 33 yaşındaydım. Bugün benimle birlikte çalışan arkadaşlarım da 30’lu yaşlarında. Onların birlikte oluşturduğumuz menajerlik standartlarını daha da ileriye taşıyacaklarına eminim.

Ayşe Barım
Banu Güngör

1994-2007 yılları arasında Egebank-Demirbank ve HSBC bankalarında Kurumsal ve Bireysel Bankacılık alanında çalıştı. 2007-2014 yılları arasında özel sektörde (reklamcılık ve telekomünikasyon alanında) pazarlama-finans ve ofis yönetimi tecrübesi edindi. . Banu, ID’nin ve bağlı oyuncuların muhasebe, finans ve idari işlerini yürütmektedir. 

Beril Varol

2019 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı anda kurumsal bir şirkette çalışmaya devam etti. 3 yıl celebrity asistanlığı yaptıktan sonra  Beril, şuan reklam departmanında görev yapıyor.

Damla Şenbark

TÜRVAK Sinema ve Televizyon Okulu'ndan mezun olan Damla, pek çok dizinin yapım yönetimi ve sanat ekiplerinde çalıştı. 2009 yılında ID'ye katılan Damla; sanatçıların, dizilerin ve filmlerin basın danışmanlığını yürüttü. Kızı Alya'yı doğurmak için bir süre çalışma hayatına ara veren Damla, doğumunun ardından ID'ye geri döndü. Damla şu anda ID'nin PR departmanını yönetiyor ve oyuncularının menajerliğini yapıyor. 

Elif Karpuzoğlu
Elif Kavasoğlu

1996-2000 yılları arasında açıköğretim fakültesi halkla ilişkiler bölümünden mezun oldu. 2005-2016 yılları arasında Zarakol Halkla İlişkiler ajansında Necla Zarakol ‘un asistanlığı görevini üstlendi. Elif, ID İletişim’de ofis koordinasyonunu yürütüyor. 

Gözde Elmas

Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 2014 yılından itibaren  sektördeki birçok önemli yapım şirketlerinin  dizi ve sinema projelerinde cast direktörlüğü yaptı.  Gözde, ID'de menajerlik görevini üstlenmektedir.

Gülbahar Karakuş

2008 yılında Uludağ Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olan Gülbahar, ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Gazetecilik üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Bu esnada Sabah, T24, Hürriyet gibi yayın organlarında muhabir ve editör olarak görev yaptı. Gülbahar, ID’ye bağlı oyuncuların, dizilerin ve filmlerin basın danışmanlığını yürütüyor. 

Gülsün Işıklı

Gülsün, 2005 yılında Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü ardından da aynı üniversite ve bölümün Yüksek Lisans programını bitirdi. 2003–2005 yılları arasında İzmir Yeni Asır Gazetesi’nde stajyer muhabirlik yaptı. Gülsün, ID'ye bağlı oyuncuların reklam ve marka işbirliklerinin koordinatörü olarak çalışıyor. 

Iraz S. Gubbuk

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimini aldı. Ardından Graduate Center-City College of New York’da Psikoloji üzerine yüksek lisansını tamamladı. Iraz, ID’ye bağlı sanatçıların sözleşmeleri ve hukuki süreçleriyle ilgili danışmanlığını yürütüyor. 

Özlem Bingöl

Kocaeli Üniversitesi İktisat Fakültesi’inden mezun oldu. 2010-2013 Yılları arasında Lestat Gıda İşletmeleri Turizm San. ve Tic.Ltd.Şti. şirketinde Mali İşler, Finans, Muhasebe, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Departmanlarında stajyer olarak görev aldı. 2013-2019 Yılları arasında Ingbank ( Bireysel Bankacılık ) ve Citibank ( Nakit Operasyon ve Ödemeler) alanlarında görev aldı. Özlem, ID’nin ve bağlı bulunan oyuncuların finans, muhasebe, idari ve ofis işleyişinin bir parçası olarak işlerini yürütüyor.

Pınar Cura

Anadolu Üniversitesi’nde Maliye Bölümü’nü bitirdikten sonra kurumsal bir şirkette iş hayatına girdi. Üniversite yıllarında severek çalıştığı festivallerin ardından 2011 yılında basın danışmanlığı hayatına başladı. Pınar, ID’ye bağlı oyuncuların oyuncuların, dizilerin ve filmlerin basın danışmanlığını yürütüyor. 

Simge Birben

2010 yılında Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun oldu. Yanı sıra Andolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde eğitim aldı. Ardından Hürriyet Gazetesi reklam departmanında çalışmaya başladı. Simge, ID’ye bağlı oyuncuların basın danışmanlığını ve dizi/film Pr sürecini yürütüyor.

Tuğçe Akari

2003 yılında TÜRVAK Sinema ve Televizyon Okulu Drama Yönetmenliği bölümünden mezun oldu ve sektöre pek çok önemli dizinin reji ekiplerinde çalışarak giriş yaptı. 2004-2017 yılları arasında Ay Yapım’da reji ve yapım yönetim departmanlarında çalışan Akari, Bilgi Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2017-2022 yılları arasında Ay Yapım’ın sosyal medya sorumlusu görevini üstlendi. ‘Çukur’, ‘Alev Alev’, ‘Üç Kuruş’, ‘Şahsiyet’, ‘Ufak Tefek Cinayetler’ ve ‘Menajerimi Ara’ başta olmak üzere Türkiye televizyon ve dijital yayıncılığa damga vuran dizilerin sosyal medya içeriklerini üretti..Tuğçe, reklam departmanında görev yapıyor.